با هدست های واقعیت مجازی گرما و سرما را حس کنید!

به گزارش زنگ قلاب بافی، به گزارش خبرنگاران به نقل از دیجیتال ترندز، تا به حال از هدست های واقعیت مجازی برای مسافرت غیرحضوری به مکان های مختلف استفاده می شد. اما انتقال حواس دیگر از این طریق تا به حال ممکن نبوده است. حال با استفاده از یک فناوری جدید می توان حس گرما و سرمای محیطی که به صورت سه بعدی در حال نمایش است را به کاربران منتقل کرد.

با هدست های واقعیت مجازی گرما و سرما را حس کنید!

این تغییر موجب می شود تا به عنوان مثال بتوان در زمان تابش نور خورشید بر روی صورت فرد در یک صحرای سه بعدی مجازی حس گرما را نیز به کاربر مذکور منتقل کرد.

محققان دانشگاه شیکاگو برای ایجاد این تغییر از پمپاژ مواد شیمیایی بی بوی خاصی به اطراف بینی کاربران هدست های واقعیت مجازی استفاده کرده اند که باعث تغییراتی ویژه در مغز شده و حس گرما و سرما را در اشخاص ایجاد می کند. مواد مذکور گیرنده های خاصی را در مغز موسوم به TRPV1 درگیر می کنند که عامل ایجاد حس گرمای زیاد در افراد هستند.

مواد مذکور همچنین می توانند گیرنده های سرما در مغز موسوم به TRPM8 را نیز فعال کنند و لذا هدست های واقعیت مجازی بدین شیوه برای شبیه سازی دقیق تر شرایط محیط اطراف قابل استفاده خواهند بود. فعلاً تنها یک نمونه مفهومی از این هدست برای بررسی های اولیه و آزمایش تولید شده است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 5 شهریور 1399 بروزرسانی: 4 مهر 1399 گردآورنده: crochetschool.ir شناسه مطلب: 504

به "با هدست های واقعیت مجازی گرما و سرما را حس کنید!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با هدست های واقعیت مجازی گرما و سرما را حس کنید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید