تأکید دستگاه های متولی بر توقف عملیات اجرایی تأسیسات پرورش میگو در ژئوپارک قشم

به گزارش زنگ قلاب بافی، معاون میراث فرهنگی کشور گفت: توقف عملیات اجرایی تأسیسات پرورش میگو در ژئوپارک قشم مورد تأکید تمام دستگاه های متولی نهاده شد.

تأکید دستگاه های متولی بر توقف عملیات اجرایی تأسیسات پرورش میگو در ژئوپارک قشم

به گزارش خبرنگار زنگ قلاب بافی، در جلسه ای که با حضور وزارت میراث فرهنگی، گرشگری و صنایع دستی، سازمان امور اراضی کشور، سازمان شیلات ایران، سازمان مناطق آزاد قشم، سازمان حفاظت محیط زیست کشور، سازمان جهاد کشاورزی استان هرمزگان و اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی این استان و مدیر میراث فرهنگی قشم عصر امروز چهارشنبه 23 بهمن 98 در دفتر معاونت میراث فرهنگی برگزار گردید، موضوع تأسیسات پرورش میگو در عرصه ژئوپارک قشم و حریم گنبدهای نمکی ثبت شده در فهرست میراث طبیعی ملی به شماره های 171 و 172، ابلاغ چهارم شهریور 91 و ثبت شده در فهرست جهانی یونسکو در پانزدهم اردیبهشت 96، مورد آنالیز نهاده شد.

محمدحسن طالبیان با اشاره به اجرای دستور رئیس جمهوری مبنی بر حفظ مناطق مهمی که در لیست سازمان یونسکو قرار دارند، گفت: در این جلسه مقرر شد با توجه به آنالیز های اولیه کارشناسی، هماهنگی و اقدامات حقوقی برای توقف عملیات اجرایی تأسیسات مزبور به قید فوریت در دستور کار قرار بگیرد.

او اضافه کرد: سازمان منطقه آزاد قشم به عنوان متولی وظایف دستگاه های اجرایی در محدوده ژئوپارک قشم باید حداکثر طی یک ماه نسبت به جمع بندی کارشناسی موضوع از منظر ابعاد حقوقی و فنی برای حل و فصل موضوع اقدام و راه حل قانونی تحت نظارت عالی دستگاه های متولی ملی را مبنای کار قرار دهد.

طالبیان توضیح داد: در این مرحله و مراحل بعدی باید گزارش اقدامات اجرا شده با موضوع وزارت جهاد کشاورزی و وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و سازمان مناطق آزاد قشم به رئیس جمهوری ارائه گردد.

منبع: میراث آریا
انتشار: 7 فروردین 1399 بروزرسانی: 4 مهر 1399 گردآورنده: crochetschool.ir شناسه مطلب: 159

به "تأکید دستگاه های متولی بر توقف عملیات اجرایی تأسیسات پرورش میگو در ژئوپارک قشم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تأکید دستگاه های متولی بر توقف عملیات اجرایی تأسیسات پرورش میگو در ژئوپارک قشم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید