دستور مخبر در جلسه هیئت دولت ؛ طرح تغییر ساعت کار ادارات اصلاح گردد

به گزارش زنگ قلاب بافی، جلسه هیات وزیران صبح امروز (چهارشنبه) به ریاست معاون اول رئیس جمهور برگزار گردید.

دستور مخبر در جلسه هیئت دولت ؛ طرح تغییر ساعت کار ادارات اصلاح گردد

به گزارش خبرنگاران، محمد مخبر در این جلسه با اشاره به سفر سید ابراهیم رئیسی به کشورهای ونزوئلا و نیکاراگوئه و استقبال کم نظیر از رئیس جمهور کشورمان در این سفرها، گفت: امروز دیپلماسی دولت مردمی سیزدهم و راهبرد رئیس جمهور در توسعه همکاری و تعامل سازنده با کشورهای مختلف به نتیجه رسیده و به وضوح شاهد اقتدار جمهوری اسلامی ایران هستیم.

معاون اول رئیس جمهور بعلاوه با تاکید بر لزوم تمرکز دستگاه دیپلماسی بر توسعه همکاریهای مالی بویژه با کشورهای آفریقایی، گفت: سفرا و کارکنان نمایندگی های جمهوری اسلامی باید تمرکز جدی تری در حوزه مالی داشته باشند و بسترهای لازم را برای ارتقاء سطح همکاریهای ایران با کشورهای دیگر فراهم نمایند.

مخبر از رأی اعتماد نمایندگان مجلس شورای اسلامی به علی آبادی وزیر صمت نیز قدردانی کرد و اضافه نمود: هرچه اعضای دولت تعامل و نشست های خود را با نمایندگان مجلس بیشتر نمایند، هماهنگی ها افزایش یافته و شاهد پیشبرد هرچه بهتر امور خواهیم بود.

معاون اول رئیس جمهور بعلاوه با اشاره به بعضی مسائل و مسائل در گمرکات کشور که منجر به عدم ترخیص بعضی اقلام و کالاها شده، وزیر امور مالی و دارایی را مکلف کرد در اسرع وقت از گمرکات و سازمان اموال تملیکی بازدید داشته باشد و حداکثر ظرف مدت یکماه تدابیر و تصمیمات لازم را برای حل و فصل مسائل و نارسایی های گمرک اتخاذ کند.

مخبر در ادامه با اشاره به فصل ثبت نام مدارس و گلایه بعضی اولیاء و خانواده ها نسبت به افزایش نامتعارف شهریه ها بویژه در مدارس غیردولتی، به وزیر آموزش و پرورش تاکید نمود به این موضوع رسیدگی و با ساماندهی مسائل موجود، دغدغه خانواده ها را مرتفع سازد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به سالگرد شروع بکار دولت مردمی اشاره و توضیح داد: دولت سیزدهم کارهای بزرگی در بخش های مختلف به انجام رسانده و برنامه های مهمی در دست اقدام دارد و ضروری است در سالگرد شروع فعالیت دولت، اقدامات اجرا شده و دستاوردهای حاصل شده در این مدت برای مردم تشریح و تبیین گردد.

معاون اول رئیس جمهور بعلاوه به بعضی نقدها در مورد تغییر ساعت کار اداری کشور نیز اشاره نمود و از سازمان امور اداری و استخدامی کشور خواست تا با همکاری وزارت نیرو، به نقدها مطرح توجه و تصمیمات لازم را در جهت اصلاح این طرح اتخاذ نمایند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 26 خرداد 1402 بروزرسانی: 26 خرداد 1402 گردآورنده: crochetschool.ir شناسه مطلب: 1675

به "دستور مخبر در جلسه هیئت دولت ؛ طرح تغییر ساعت کار ادارات اصلاح گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دستور مخبر در جلسه هیئت دولت ؛ طرح تغییر ساعت کار ادارات اصلاح گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید