دیدار صالحی امیری با رئیس OCA و رئیس فدراسیون جهانی کاراته

به گزارش زنگ قلاب بافی، به گزارش خبرنگاران، سیدرضا صالحی امیری به همراه سرپرستان کاروان اعزامی ایران به بازی های المپیک 2020 توکیو و بازی های آسیایی ساحلی سانیای چین و مدیر روابط بین الملل کمیته ملی المپیک با شیخ احمد الفهد الصباح رئیس شورای المپیک آسیا و حسین المسلم دبیر اجرایی شواری المپیک آسیا و دبیرکل کمیته ملی المپیک قطر دیدار و مصاحبه کردند.

دیدار صالحی امیری با رئیس OCA و رئیس فدراسیون جهانی کاراته

در ابتدای نشست که روز گذشته (دوشنبه) برگزار شد، صالحی امیری ضمن تقدیر و تشکر از حمایت های همیشگی شیخ احمد از ورزش ایران گفت: شیخ احمد فقط برای جامعه ورزش و مدیران ورزش چهره شناخته شده نیست بلکه بواسطه خدمات ارزشمند و حمایت ها و کمک هایش تمام مردم علاقمند به ورزش ایران هم وی را می شناسند؛ خوشبختانه ارتباط بسیار خوبی بین کمیته ملی المپیک ایران و شورای المپیک آسیا وجود دارد که این ارتباط خوب را مدیون نگاه ها و سیاست گذاری های خوب شیخ احمد هستیم.

رئیس کمیته ملی المپیک ایران از حمایت های ویژه شورای المپیک آسیا و همکاری بخش های مختلف این شورا، همچنین از خدمات حسین مسلم دبیر اجرایی شورای المپیک آسیا تقدیر و تشکر کرد و افزود: ما نیز تمام تلاشمان را به کار گرفتیم تا یکی از بهترین همکاری ها را با شورای المپیک آسیا داشته باشیم و خوشبختانه ارتباطمان بسیار تنگاتنگ است و طبق سیاست هایی که شیخ احمد تعریف کرده است این ارتباط ادامه دارد و روزبه روز نیز گسترش خواهد داشت.

صالحی امیری با اشاره به ورزشکاران و علاقه مندان میلیونی کاراته در ایران دغدغه و ابراز نگرانی جامعه کاراته و مسئولان کاراته و ورزش کشور را بابت حذف کاراته از المپیک 2024 را به شیخ احمد اطلاع داد و از وی درخواست کرد تا در شورای المپیک آسیا و آنوک به کنفدراسیون کاراته آسیا و فدراسیون دنیای کاراته کمک کند و از کمپینی که در این رابطه در حال ایجاد است حمایت کند، اگرچه کار سختی است و به المپیک 2024 نمی رسد اما این مهم برای المپیک های بعدی قابل پیگیری است.

همچنین صالحی امیری از شیخ احمد خواست تا برپایی رویدادها و نشست های سولیداریتی، همبستگی و آموزشی در تمام بخش های مختلف برای مربیان، داوران و ورزشکاران ایرانی بیشتر کنند تا علم جامعه ورزش با حضور در این دوره ها افزایش یابد.

در ادامه این دیدار، شیخ احمد از حضور مسئولان ورزش ایران در مسقط عمان برای شرکت در نشست هیئت اجرایی و مجمع عمومی که طی امروز و فردا برگزار می گردد تقدیر و تشکر کرد و اظهار کرد: همانطور که شما اشاره کردید به دلیل ارتباط خوبی که داریم من ایران را از خودم می دانم و کمیته المپیک ایران همیشه، همکاری خوبی با شورای المپیک آسیا داشته است. بارها به ایران سفر کردم و بازهم خواهم آمد؛ میزبانی ایران برای هیئت اجرایی شورای المپیک آسیا به قوت خودش باقی است و به محض کنترل شرایط کرونا زمان آن و میزبانی ایران مشخص خواهد شد.

رئیس شورای المپیک آسیا افزود: کمک به کمیته المپیک و ورزش و ورزشکار ایرانی کمک به شورای المپیک آسیا و ورزش آسیا است، چراکه ورزش ایران بخش بزرگی از ورزش آسیا است و هیچوقت نمی توان این بخش را نادیده گرفت. قطعاً از ورزش ایران حمایت می کنیم و هر مسئله ای بود من و حسین مسلم و دیگر همکاران در شورای آسیا در خدمت شما هستیم؛ تمامی دغدغه های شما از طریق همکارانتان به شورای المپیک آسیا اعلام شده است و همه یا پیگیری شده و یا در حال پیگیری است.

در این نشست، شیخ احمد در خصوص شرایط کاروان های اعزامی ایران به بازی های پیش رو سوال کرد و نصراله سجادی درباره کاروان اعزامی به المپیک و پیمان فخری نیز در خصوص کاروان اعزامی به سانیای چین گزارش هایی را ارائه کردند.

همچنین صالحی امیری درباره شرایط برگزاری سایر رویدادها سوال کرد که شیخ احمد پاسخ داد: قطعاً با اراده ژاپنی ها و IOC المپیک 2020 توکیو برگزار خواهد شد و ما هم در کنار میزبان بازی ها (توکیو) هستیم چراکه درواقع آسیا میزبان این رویداد بزرگ است و شما هم باید کمک کنید و با تمام توان در این بازی ها حضور پیدا کنید.

وی ادامه داد: چین و تایلند هم سخت در تلاش هستند تا بتوانند شرایط را برای حضور کاروان کشورهای مختلف آسیایی فراهم کنند ما هم آنان را حمایت می کنیم؛ تا این لحظه که اراده ما برای برگزاری است اما بازی های آسیایی ساحلی و داخل سالن به اراده کامل میزبان بر می گردد که از نظر ما اراده آنها هم بر برگزاری است اما باید بازهم شرایط را در نظر گرفت.

به گزارش خبرنگاران، صالحی امیری همچنین در این سفر امروز سه شنبه با آنتونیو اسپینوز رئیس فدراسیون دنیای کاراته در خصوص دغدغه کاراته کاهای ایرانی و جامعه کاراته پیرامون حذف این رشته از المپیک 2024 جلسه ای را برگزار کرد.

در این نشست که رئیس کنفدراسیون کاراته آسیا و رئیس فدراسیون کاراته امارات نیز آنتونیو اسپینوز را همراهی می کردند، صالحی امیری ضمن تقدیر و تشکر بابت برپایی این نشست و وقتی که اسپینوز گذاشت، گفت: این امر نشان می دهد که آقای اسپینوز حساس هستند نسبت به این موضوع که تا اجلاس شورای المپیک آسیا آمدند و قطعاً رایزنی های لازم را با بسکمک از کشورهای آسیایی انجام می دهند و شیخ احمد نیز قول همکاری برای برگرداندن کاراته به المپیک را داده است، هرچند که کار سختی است اما باید تمام تلاشمان را در این راستا بکار بگیریم.

صالحی امیری به گستردگی جامعه کاراته و به قدرت و افتخاراتی که این رشته کسب کرده است، اشاره کرد و خواستار این شد تا در هیئت رئیسه و کمیته های مختلف فدراسیون دنیای کرسی هایی را برای ایران در نظر بگیرند.

آنتونیو اسپینوز ضمن قول همکاری و حمایت از کاراته ایران گفت: قطعاً این اتفاق می افتد. در اولین فرصت چندین داور مطرح ایرانی را معرفی کنید، ما هم حمایت لازم برای ارتقای درجه داوران ایرانی به بالاترین حد را خواهیم کرد تا بتوانیم در رویدادهای مختلف از آنان استفاده کنیم.

رئیس فدراسیون دنیای کاراته گفت بارها به ایران سفر کرده ام و شناخت کاملی نسبت به جمعیت و طرفداران کاراته در ایران دارم، همچنین در مسابقات مختلف بارها شاهد افتخارآفرینی ورزشکاران ایرانی بوده ام و مطمئنم که کاراته کاهای ایرانی در المپیک هم می درخشند، شک نکنید که جامعه المپیکی، مسئولان المپیک بعد از مشاهده حضور درخشان کاراته کاها در المپیک 2020 توکیو بابت تصمیم سیاسی که گرفتند افسوس خواهند خورد، چراکه نبود این رشته به این جذابی و زیبایی با تمام احترام و اخلاقیاتی که در آن نهفته است در المپیک قطعاً جای افسوس دارد.

وی ادامه داد: به طور حتم با کمپینی که با موضوع فدراسیون های بزرگ دنیا از جمله ایران در حال شکل گیری است، می توانیم این رای را بشکنیم و امیدوارم که جامعه کاراته را به هدف مورد نظر برسانیم.

آنتونیو اسپینوز افزود: چند وقت اخیر نشست های مهمی را با ژاپنی ها و کنفدراسیون های مختلف اروپا و آفریقا و با کشورهای صاحب نام در تمامی قاره ها انجام دادیم و در حال پیگیری این موضوع هستیم. همچنین از IOC هم پیگیری کردیم. گرچه تا الان به نتیجه نرسیدیم اما مطمئن باشید که فدراسیون دنیای از تمام ظرفیت های خودش استفاده کرده و خواهد کرد تا بتواند حق حضور در المپیک را مجدد بدست بیاورد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 3 بهمن 1399 بروزرسانی: 3 بهمن 1399 گردآورنده: crochetschool.ir شناسه مطلب: 803

به "دیدار صالحی امیری با رئیس OCA و رئیس فدراسیون جهانی کاراته" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دیدار صالحی امیری با رئیس OCA و رئیس فدراسیون جهانی کاراته"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید