سرویس اطلاعات خارجی روسیه مسئول حمله سایبری به سولار ویندز است!

به گزارش زنگ قلاب بافی، کاخ سفید در بیانیه ای مدعی شد که سرویس اطلاعات خارجی روسیه مسئول حمله هکری به شرکت آمریکایی سولار ویندز است.

سرویس اطلاعات خارجی روسیه مسئول حمله سایبری به سولار ویندز است!

به گزارش خبرنگاران

به نقل از روزنامه جروزالم پست، کاخ سفید روز پنج شنبه در بیانیه ای ادعا کرد که سرویس اطلاعات خارجی روسیه (SVR) مسئول حمله هکری به شرکت سولار ویندز است که این حمله خود باعث به خطر افتادن امنیت اطلاعات در نُه نهاد فدرال و صدها شرکت بخش خصوصی شده است.

این در حالی است که مقامات بلندپایه دولت آمریکا پیش از این نیز گفته بودند که دولت روسیه مسئول حمله های سایبری بی پروایانه علیه نهادها و مؤسسات آمریکایی است، اما اتهام جدید کاخ سفید علیه این سرویس اطلاعاتی روسیه نخستین بیانیه رسمی واشنگتن است که در آن انگشت اتهام را به سوی یک نهاد تعیین روسیه نشانه گرفته است.

گفتنی است که بیانیه روز پنج شنبه کاخ سفید با وضع تحریم های گسترده واشنگتن علیه پنج شرکت روسی فعال در حوزه امنیت سایبری همراه شده است.

در حالی که بعضی کارشناسان حوزه امنیت ملی آمریکا معتقدند که عملیات هکری علیه شرکت سولار ویندز می تواند به عنوان یک فعالیت جاسوسی معمول تلقی گردد که میان هکرهای دولتی اقدامی غیرعادی نیست، وزارت خزانه داری آمریکا در بیانیه ای ادعا کرد که گستره و مقیاس این خطر همراه با پیشینه روسیه در اجرای عملیات های سایبری بی پروایانه و مخرب این موضوع را به یک دغدغه امنیت ملی تبدیل نموده است.

گفتنی است که آژانس امنیت ملی آمریکا، دایره تحقیقات فدرال (اف بی آی) و آژانس امنیت زیرساخت و امنیت سایبری ایالات متحده نیز روز پنج شنبه مدعی شدند که آژانس اطلاعات خارجی روسیه (SVR) از پنج نقطه آسیب پذیر موجود و شناخته شده در نرم افزار کامپیوتر برای اجرای این عملیات هکری بهره برده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 24 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 24 اردیبهشت 1400 گردآورنده: crochetschool.ir شناسه مطلب: 1023

به "سرویس اطلاعات خارجی روسیه مسئول حمله سایبری به سولار ویندز است!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سرویس اطلاعات خارجی روسیه مسئول حمله سایبری به سولار ویندز است!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید