سفیر چین: اتهامات آمریکا به پکن درباره منشأ شیوع کرونا کذب است

به گزارش زنگ قلاب بافی، سفیر چین در لبنان اتهام زنی مقامات آمریکایی به پکن درباره شیوع کرونا را رد کرد و گفت، این اظهارات به مقابله با بیماری کمکی نمی کند و به همکاری بین المللی برای مقابله با کرونا ضربه می زند.

سفیر چین: اتهامات آمریکا به پکن درباره منشأ شیوع کرونا کذب است

با ما همراه باشید و با تور چین ارزان از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش گروه بین الملل زنگ قلاب بافی، وانگ کی جیان سفیر چین در لبنان بیان کرد، اتهامات سیاستمداران آمریکایی و اعضای کنگره این کشور مبنی بر اینکه چین در پشت پرده شیوع کروناست، صحت ندارد و هدف آن تخریب وجهه پکن است.

با وجود اینکه چند روز است چین ابتلای جدیدی به ویروس کرونا در این کشور اعلام نکرده، اما سفیر این کشور در گفت وگو با شبکه لبنانی المیادین بیان کرد خطر هنوز در دو مورد نهفته است؛ اول: بازگشت فعالیت مالی به کشور و جابجایی و برخورد مردم با یکدیگر که خطرناک است و مقامات باید تدابیر سختی اتخاذ نمایند. دوم:شیوع بسیار زیاد کرونا در کشورهای دنیا به نحوی که این ویروس در کشورهای اروپایی و آمریکا هنوز به اوج خود نرسیده است.

وانگ کی جیان سپس ضمن رد اتهامات سیاستمداران آمریکایی به چین گفت: این اظهارات به مقابله با بیماری یاریی نمی کند و به همکاری مطلوب بین المللی برای مقابله با کرونا ضربه می زند.

وی ادامه داد، چین با یاری پزشکی به کشورهای متضرر از کرونا دنبال کسب نتایج سیاسی نیست؛ همه دنیا در برابر یک دشمن مشترک به نام کرونا قرار گرفته اند و باید با آن مقابله کرد.

سفیر چین در انتها بر همکاری میان پکن و بیروت در مقابله با کرونا تأکید کرد و گفت، کارشناسان چینی و لبنانی به وسیله اینترنت می توانند در این زمینه تعامل داشته باشند.

تعداد مبتلایان به کرونا در لبنان - با جمعیتی بیش از شش میلیون نفر- رو به افزایش است و به بیش از 250 نفر رسیده است. ارتش لبنان دیروز (یکشنبه) از استقرار یگان های ارتش در سطح شهرها به منظور اجرای طرح های مربوط به مقابله با شیوع کرونا اطلاع داد.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 22 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 4 مهر 1399 گردآورنده: crochetschool.ir شناسه مطلب: 292

به "سفیر چین: اتهامات آمریکا به پکن درباره منشأ شیوع کرونا کذب است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سفیر چین: اتهامات آمریکا به پکن درباره منشأ شیوع کرونا کذب است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید