شکوهی: آموزش و پرورش به مربیان امور تربیتی نیاز دارد که در مدارس کارساز باشند

به گزارش زنگ قلاب بافی، تهران (پانا) - مدیرکل امور تربیتی، مشاوره و مراقبت در برابر آسیب های اجتماعی به مناسبت روز امور تربیتی پیامی صادر کرد.

شکوهی: آموزش و پرورش به مربیان امور تربیتی نیاز دارد که در مدارس کارساز باشند

متن پیام مسعود شکوهی مدیرکل امور تربیتی، مشاوره و مراقبت در برابر آسیب های اجتماعی به مناسبت 8 اسفند روز امور تربیتی و تربیت اسلامی به شرح زیر است:

به نام خداوند بخشنده و مهربان

تربیت انسان هایی آگاه، خردورز، باورمند به ارزش های انسانی و برخوردار از فضائل و خصائل متعالی، همواره از اهداف بلند آموزش و پرورش پس از پیروزی انقلاب اسلامی و استقرار نظام جمهوری اسلامی ایران بوده است. چنین هدفی که برخاسته از تعالیم راهگشای دین مبین اسلام است، جز با بهره گیری از معلمان و مربیانی مؤمن و معتقد به اهداف تربیتی و پرورشی و بدون وجود ساختار و سازمانی منسجم، هدفمند و پایدار میسر نبود.

همین احساس نیاز به چنین پایگاه و جایگاهی بود که به بنیان گذاری نهاد پر برکت امور تربیتی در آموزش و پرورش نظام جمهوری اسلامی انجامید. آن هم با ابتکار و اعتبار شهیدان رجایی و باهنر که هر دو از دل سوزترین معلمان مسلمان این سرزمین و در شمار کهنه کاران عرصه تعلیم و تعلم اسلامی بودند.

اینک پس از چهل و یک سال از تأسیس این نهاد ارزشمند، آموزش و پرورش ما همچنان نیازمند استمرار خدمات آن است و البته با در نظر داشت این نکته مهم و اساسی که شرایط اجتماعی، فرهنگی و به تبع آن تربیتی امروز ما با چهل سال پیش بسیار متفاوت و از هر لحاظ پیچیده تر شده است.

ما امروز متناسب با شرایط پیچیده فرهنگی، سیاسی و اجتماعی حاکم بر جهان و نیز متناسب با تغییر خواست ها و انتظارات نسل جدید و همچنین تمرکززدایی ناخواسته از نظام تعلیم و تربیت، نیازمند تجدید نظرهای اساسی در ساختار و نیز بازتعریف وظایف و مسئولیت های امور تربیتی هستیم. تردیدی نیست که با ابزارها ، روش ها و امکانات چند دهه پیش نمی توان به استقبال مسائل امروزی رفت. از این روی آموزش و پرورش ما به مربیانی نیاز دارد که با همان اعتقاد و باور و مسئولیت پذیری مربیان نسل های نخستین امور تربیتی، با بهره مندی از دانش و مهارت هایی که جوابگوی نیازها و پرسش های امروز باشد و نیز بهره مندی از همه امکانات سخت افزاری و نرم افزاری، چراغ پرفروغ امور تربیتی را همچنان فراراه آموزش و پرورش و فرزندان عزیز ما روشن بدارند و پیش و بیش از همه خود به این نکته مهم توجه و باور داشته باشند که وجود و حضور مؤثر، پویا و مبتکرانه شان می تواند همچنان در مدارس ما و برای دانش آموزان ما در همه مقاطع مؤثر و کارساز باشد.

این جانب در آستانه سالگرد تأسیس نهاد امور تربیتی و نیز به مناسبت هفته گرامی داشت تربیت اسلامی، ضمن تبریک و تهنیت به همکاران عزیزم در حوزه امورتربیتی و مشاوره، به تمامی خدمتگزاران پیشین و کنونی این نهاد گرامی، ابراز احترام می نمایم و به خصوص یاد و خاطره شهیدان سرافراز این عرصه را که مدال آوران افتخار و عزت در میدان مجاهدت و شهادت بودند، گرامی می دارم.

از خداوند بزرگ توفیق روزافزون همه همکاران عزیزم را در مدارس و نیز حوزه های ستادی خواهانم.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 2 فروردین 1400 بروزرسانی: 2 فروردین 1400 گردآورنده: crochetschool.ir شناسه مطلب: 925

به "شکوهی: آموزش و پرورش به مربیان امور تربیتی نیاز دارد که در مدارس کارساز باشند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شکوهی: آموزش و پرورش به مربیان امور تربیتی نیاز دارد که در مدارس کارساز باشند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید