نخست وزیر مکلف ایتالیا از مجلس رأی اعتماد گرفت

به گزارش زنگ قلاب بافی، نخست وزیر مکلف ایتالیا در جریان جلسه رأی گیری در مجلس سفلی مجلس این کشور پیروز شد اعتماد اکثریت نمایندگان را به خود جلب کند.

نخست وزیر مکلف ایتالیا از مجلس رأی اعتماد گرفت

برای دیدن شاهکارهای تاریخ اروپا با تور ونیز همراه شوید و از شهرهای زیبای رم، فلورانس و ونیز شهر روی آب دیدن کنید و بنای کولوسئوم را ببینید.

به گزارش زنگ قلاب بافی، به نقل از خبرگزاری رویترز، در این جلسه پائولو جنتیلونی، نخست وزیر مکلف ایتالیا نخست به ارائه برنامه های دولت جدید پرداخت و سپس رأی گیری برای دادن رأی اعتماد به وی برگزار گردید.

جنتیلونی در پی استعفای ماتئو رنتزی، نخست وزیر پیشین ایتالیا از سوی رییس جمهوری این کشور مامور تشکیل دولت شد.

وی در سخنرانی خود در مجلس ایتالیا گفت که آمادگی حمایت از بانک های این کشور را دارد.

نخست وزیر جدید ایتالیا همچنین خواهان آن شد که اتحادیه اروپا اقدامات بیشتری برای مقابله با مشکل هجوم پناهجویان به غرب به عمل آورد.

وی توضیح داد: من می خواهم این مسأله را به وضوح بیان کنم که این دولت آمادگی اقدام و مداخله برای تضمین ثبات بانک ها و درآمد شهروندان را دارد.

نخست وزیر ایتالیا در این جلسه رأی اعتماد 368 نماینده مجلس سفلی مجلس را در حالی به دست آورد که 105 نماینده از دادن رأی اعتماد به وی خودداری کردند. در همین حال، بسیاری از قانون گذاران جناح مخالف از شرکت در رأی گیری خودداری کردند که علت این اقدام اعتراض به انتصاب مجدد بسیاری از وزیرانی بود که در دوره نخست وزیری رنتزی نیز مشغول به کار بودند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 29 بهمن 1398 بروزرسانی: 4 مهر 1399 گردآورنده: crochetschool.ir شناسه مطلب: 66

به "نخست وزیر مکلف ایتالیا از مجلس رأی اعتماد گرفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نخست وزیر مکلف ایتالیا از مجلس رأی اعتماد گرفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید