527 نفر قربانی کرونا در آلمان تنها در یک شبانه روز

به گزارش زنگ قلاب بافی، در میانه نگرانی های ناشی از شناسایی سویه تازه ویروس کرونا، آلمان 527 مرگ و میر ناشی از ابتلا به این بیماری را در یک شبانه روز ثبت کرد که بالاترین مقدار از فوریه است.

527 نفر قربانی کرونا در آلمان تنها در یک شبانه روز

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، آلمان روز چهارشنبه بالاترین تعداد مرگ و میر ناشی از کرونا را از ماه فوریه در حالی به ثبت رساند که در کوشش برای متوقف کردن موج چهارم این همه گیری است.

موسسه روبرت کخ آلمان بیان کرد که در مجموع 69 هزار 601 ابتلای نو تنها در شبانه روز گذشته گزارش شده که 2 هزار و 415 نفر بیشتر از زمان مشابه در یک هفته قبل است و 527 نفر دیگر جان خود را از دست دادند که بالاترین رقم از 12 فوریه است.

با حساب موارد نو، مجموع فوتی ها در این کشور اروپایی به 104 هزار و 47 نفر رسید. با این حال، نرخ شیوع هفت روزه در این کشور به ازای هر 100 هزار نفر به فرایند کاهشی ادامه داده و از 432 مورد در روز سه شنبه به 427 در روز چهارشنبه کاهش یافت.

کارشناسان این سوال را مطرح نموده اند که آیا این معیار به این معنی است که آلمان از اوج این موج همه گیری عبور نموده یا اینکه این ارقام قابل اعتماد نیستند زیرا مسئولان بهداشت و درمان این کشور به ویژه در منطقه ها کانونی، بسیار درگیر هستند.

دولت آلمان هفته گذشته تصمیم گرفت که دسترسی افراد واکسینه نشده را به همه مشاغل به جز ضروری ترین موارد مانند فروشگاه های مواد غذایی، داروخانه ها و نانوایی ها ممنوع کند و کارزار واکسیناسیون را توسعه دهد.

خیزش دوباره کرونا در اروپا در حالی است که شناسایی و راه یافتن سویه اُمیکرون در این قاره نگرانی های نوی را ایجاد نموده است. تا به امروز دستکم 15 کشور اروپایی، ابتلا به این سویه را ثبت نموده اند.

سازمان بهداشت اتحادیه اروپا هشدار داده که طی ماه های آینده، نیمی از موارد ابتلا به کرونا مربوط به سویه اُمیکرون خواهد بود.

اروپا در نیمه دوم امسال میلادی، به طور میانه روزانه 359 هزار ابتلا به ویروس کرونا را ثبت نموده این در حالی است که این تعداد در نیمه نخست امسال میلادی 241 هزار ابتلا در روز بوده است.

م

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 22 دی 1400 بروزرسانی: 22 دی 1400 گردآورنده: crochetschool.ir شناسه مطلب: 1338

به "527 نفر قربانی کرونا در آلمان تنها در یک شبانه روز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "527 نفر قربانی کرونا در آلمان تنها در یک شبانه روز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید