ازدواج نمی کنم چون می ترسم انتخابم نادرست باشد

به گزارش زنگ قلاب بافی، انتخاب همسر برای زندگی مشترک سخت ترین انتخاب برای هر فردی است. آیا راهکاری برای یاری به انتخاب درست همسر وجود دارد؟ ویژگی یک همسر خوب چیست؟

ازدواج نمی کنم چون می ترسم انتخابم نادرست باشد

انتخاب همسر یکی از بزرگترین و سخت ترین انتخاب ها در طول زندگی برای هر فرد است. انتخابی که خیلی ها را نگران می نماید که چه آینده ای در انتظار آن ها خواهد بود. انتخابی که به هیچ وجه نمی توان قیدش را زد.

ازدواج نمی کنم چون می ترسم انتخابم درست نباشد

من ازدواج نمی کنم چون همواره ترس این را دارم که در انتخاب شریک زندگی ام دچار اشتباه بشوم و یک عمر به پای این اشتباه بسوزم.

صورت مساله را پاک نکنید

رفتار شما مثل املای نانوشته می ماند که غلط ندارد. شما به جای این که صورت مساله را پاک کنید به دنبال راهکار باشید تا بتوانید این مرحله از زندگی را هم با موفقیت پشت سر بگذارید.

ازدواج احتیاج طبیعی هر انسان است و علاوه بر انسان تمامی موجودات به صورت جفت آفریده شده اند. هر انسانی برای رسیدن به آرامش باید ازدواج کند چرا که هر انسانی تا قبل از ازدواج ناقص است و هر چقدر هم که در زندگی پیشرفت داشته باشد تا ازدواج نکند به کمال مطلوب نمی رسد.

فواید ازدواج

ما برای این که بدانید ازدواج کردن چه تاثیرات مثبتی بر روح و روان انسان دارد تعدادی از فواید ازدواج را در زیر می آوریم:

  • کسب استقلال
  • رسیدن به آرامش
  • حفظ عفت و مصونیت از گناه
  • آرامش روانی
  • فراوری و تکثیر نسل
  • سلامت و امنیت اجتماعی

مضرات تاخیر در ازدواج

بهتر است این نکته را هم در نظر داشته باشید که ازدواج کردن در سن مناسب بسیار موفقیت آمیزتر خواهد بود تا ازدواج با تاخیر فلذا اگر بعد از چند سال نظرتان در خصوص ازدواج عوض گردد ممکن است از نظر جسمی، روانی و اجتماعی دیگر نتوانید ازدواج موفقی داشته باشید. احتیاج جنسی انسان مثل احتیاج به آب و غذاست و باید به وقتش رفع گردد وگرنه عوارضی را در پی خواهد داشت که قابل جبران نیست. بارداری در سنین بالا نیز خطراتی دارد که ممکن است جان مادر یا جنین را به خطر بیاندازد و علاوه بر آن باعث بروز بیماری های مادرزادی گردد.

خودتان تحقیق کنید

اگر واقعا نگران این هستید که خدای نکرده در انتخاب تان اشتباه کنید و ازدواج موفقی نداشته باشید یکی از راهکارها این است که علاوه بر تحقیق خانواده تان در خصوص همسر آینده، خودتان نیز دست به کار شوید و به آنالیز و تحقیق در خصوص وی بپردازید البته نباید انتظار داشته باشید که خواستگار شما کاملا با ملاک ها و معیارهای شما مطابقت داشته باشد و همه چیز تمام باشد بلکه حتی اگر 70 درصد از ملاک های شما در او وجود داشت بدانید که خواستگار خوبی است و می توان 30 درصد بقیه را به حساب نقاط ضعفی گذاشت که در همه انسان ها وجود دارد.

با چه مردهایی نباید ازدواج کرد؟

همواره در نظر داشته باشید که سخاوت یکی از معیارهای مهم ازدواج است و کسی که این صفت را ندارد نمی تواند گزینه مناسبی برای ازدواج باشد. همچنین توصیه می گردد که با مردهایی که یکی از شرایط زیر را دارند ازدواج نکنید:

گروه مذهبی خبرنگاران

منبع: setare.com
انتشار: 28 آذر 1399 بروزرسانی: 28 آذر 1399 گردآورنده: crochetschool.ir شناسه مطلب: 740

به "ازدواج نمی کنم چون می ترسم انتخابم نادرست باشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ازدواج نمی کنم چون می ترسم انتخابم نادرست باشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید