خبرنگاران بن بست محدودیت های کرونایی در انگلیس

به گزارش زنگ قلاب بافی، لندن - خبرنگاران - یک مقام ارشد سازمان بهداشت عمومی انگلیس با اشاره به شیوع افسارگسیخته گونه های مختلف ویروس کرونا هشدار داد که محدودیت های کرونایی در این کشور ممکن است تا زمانی که تمام مردم واکسینه شوند ادامه پیدا کند.

خبرنگاران بن بست محدودیت های کرونایی در انگلیس

به گزارش خبرنگاران، سوزان هاپکینز پنجشنبه شب در گفت وگو با شبکه خبری اسکای افزود، حتی پس از این مرحله ممکن است به دلیل فقدان اطلاعات کافی درباره نحوه انتقال کووید-19 ، برخی محدودیت ها باقی بماند.

وی برخلاف ادعای نخست وزیر انگلیس که گفته بود محدودیت های کرونایی تا تابستان کاهش خواهد یافت شرح داد، با توجه به تجربه گذشته نمی توان درباره آینده پیش بینی کرد چون یکی از درس هایی که گرفتیم این بود که هنگامی که مردم به مسافرت می فرایند گاردشان را باز می کنند، با یکدیگر بیشتر معاشرت می کنند و این مساله ممکن است یکی از دلایلی باشد که ویروس گسترش پیدا کند.

وی افزود: به این ترتیب تصور می کنم تا زمانی که دست کم تمام جمعیت بزرگسال کشور واکسینه نشوند برخی محدودیت ها ادامه پیدا کند.

واکسیناسیون سراسری در انگلیس از سه شنبه 18 آذر در سراسر کشور آغاز شد. دولت بوریس جانسون ابتدا امیدوار بود تا تابستان سال آینده جمعیت 66 میلیون نفری این کشور واکسینه شوند. همان زمان کارشناسان هشدار دادند که بلندپروازی های دولت لندن در این زمینه واقع بینانه نیست.

بر اساس هدف گذاری جدید دولت، انتظار می رود تا اواسط ماه جاری میلادی 15 میلیون نفر از جمعیت کشور واکسینه شوند. با این حال هنوز تاریخ مشخصی برای انتها کل این عملیات اعلام نشده است. بر اساس آخرین گزارش های منتشر شده پس از کش و قوس های فراوان ناشی از اشکالات فنی سامانه درمانی انگلیس، گفته می شود که تا به امروز حدود 13 میلیون و 500 هزار نفر در این کشور واکسن کرونا را دریافت کرده اند.

وزیر بهداشت انگلیس پیش بینی کرده تا پائیز سال آینده، تمام مردم این کشور دست کم یک واحد از واکسن کرونا را دریافت خواهند کرد. دولت انگلیس پس از شیوع گونه های مسری و مرگبارتر کرونا سیاست تزریق کرونا را تغییر داد. به این ترتیب دریافت واحد دوم واکسن کرونا به جای 2 هفته به 12 هفته موکول شده تا افراد بیشتری واکسینه و ایمنی جامعه افزایش یابد.

نخست وزیر انگلیس از 16 دی ماه گذشته، قرنطینه سراسری در این کشور را برای سومین بار به اجرا گذاشته است. روزانه در انگلیس بالغ بر 20 هزار نفر به کرونا مبتلا شده و به طور میانگین یک هزار نفر جان خود را بر اثر ابتلا به این ویروس از دست می دهند.

بوریس جانسون قصد داشت هفته آینده نقشه راه خروج این کشور از محدودیت های کرونایی را ارائه دهد. با این حال، با توجه به اظهارات خانم سوزان هاپکینز بعید به نظر می رسد که تحول چشم گیری در این زمینه رخ دهد.

منبع: ایرنا
انتشار: 24 اسفند 1399 بروزرسانی: 24 اسفند 1399 گردآورنده: crochetschool.ir شناسه مطلب: 908

به "خبرنگاران بن بست محدودیت های کرونایی در انگلیس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران بن بست محدودیت های کرونایی در انگلیس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید