نتایج نهایی کنکور اعلام شد

به گزارش زنگ قلاب بافی، رئیس سازمان سنجش آموزش کشور از اعلام نتایج پذیرفته شدگان نهایی رشته های مختلف تحصیلی دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی آزمون سراسری سال 1401 در رشته های تحصیلی با آزمون و پذیرش صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی خبر داد.

نتایج نهایی کنکور اعلام شد

به گزارش ایسنا، عبدالرسول پورعباس ضمن تبریک به پذیرفته شدگان و آرزوی موفقیت های بیشتر برای آنان گفت: پذیرفته شدگان نهایی رشته های مختلف تحصیلی دوره های روزانه، نوبت دوم (شبانه)، مراکز آموزشی دانشگاه پیام نور، پردیس های دانشگاه فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی، مؤسسات آموزش عالی غیرانتفاعی و غیردولتی، رشته های تحصیلی مجازی، پردیس و شهریه پرداز دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی کشور در رشته های تحصیلی با آزمون و پذیرش صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی، همچنین رشته های تحصیلی پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی و دامپزشکی دانشگاه آزاد اسلامی در سال تحصیلی 1402-1401 در درگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش اعلام شده است.

معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری اضافه کرد: در آزمون سراسری سال 1401 کلیه دانشگاهها و مراکز آموزش عالی به جز دانشگاه آزاد اسلامی تعداد 479 هزار داوطلب قبول شده اند که از این تعداد 180 هزار و 466 داوطلب در رشته های تحصیلی با آزمون و 298 هزار و 534 داوطلب در پذیرش صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی پذیرفته شده اند که حدود 58 درصد پذیرفته شدگان زن و حدود 42 درصد مرد هستند.

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور درباره نحوه ثبت نام پذیرفته شدگان در دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی گفت: پذیرفته شدگان برای اطلاع از نحوه و تاریخ ثبت نام، علاوه بر مدارک مندرج در اطلاعیه منتشر شده در درگاه سازمان سنجش، ضرورت دارد در تاریخ 2 مهر ماه به درگاه اطلاع رسانی دانشگاه و یا موسسه آموزش عالی محل قبولی خود مراجعه نمایند.

پورعباس اضافه کرد: نتایج مربوط به سایر رشته های تحصیلی دانشگاه آزاد اسلامی به جز رشته های تحصیلی پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی و دامپزشکی همزمان از طریق درگاه اطلاع رسانی مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی اعلام می شود و متقاضیانی که هم در ردیف پذیرفته شدگان یکی از دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی و هم در ردیف پذیرفته شدگان دانشگاه آزاد اسلامی قرار می گیرند توجه داشته باشند که منحصراً می توانند در یکی از کد رشته محل های قبولی ثبت نام نمایند و به عبارتی مجاز به ثبت نام در هر دو محل قبولی نخواهند بود.

نتایج اولیه آزمون سراسری سال 1401، بامداد چهارشنبه 12 مرداد از طریق درگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش اعلام شد. فرآیند انتخاب رشته مجازین از 17 مرداد آغاز شد و تا 22 مرداد ماه ادامه داشت.

منبع: فرارو
انتشار: 31 شهریور 1401 بروزرسانی: 31 شهریور 1401 گردآورنده: crochetschool.ir شناسه مطلب: 1559

به "نتایج نهایی کنکور اعلام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نتایج نهایی کنکور اعلام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید