صنایع دستی

برگزاری نخستین کارگاه آموزشی تدوین طرح جامع پدافند غیرعامل

نخستین کارگاه آموزشی پدافند غیرعامل وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، با حضور معاون میراث فرهنگی و دبیر کمیته پدافند غیرعامل، معاون توسعه فرهنگی و اطلاع رسانی سازمان پدافند غیرعامل، مدیران کل ستادی حوزه های تخصصی میراث فرهنگی، صنایع دستی...

24 شهریور 1399

گردشی منحصربفرد و 24 ساعته در اینترلاکن سوئیس، عکس

سوئیس به خاطر یخچال ها، دریاچه های منحصر به فرد و فعالیت های سرگرم کننده اش در فضای باز شناخته شده است. در این راهنما شما را برای گردشی 24 ساعته در شهر اینترلاکن آماده می کنیم تا بتوانید ماجراجویی هایی هیجان انگیز، خاطراتی عالی و به یادماندنی را تجربه...

4 مرداد 1399

شروع بازرسی و نظارت بر تأسیسات گردشگری کهگیلویه و بویراحمد ویژه تعطیلات عید فطر

معاونت گردشگری کهگیلویه و بویراحمد از شروع بازرسی و نظارت بر تأسیسات گردشگری استان ویژه تعطیلات عید فطر اطلاع داد.

3 مرداد 1399

مطالعات توسعه گردشگری زنجان شروع شد

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی زنجان گفت : توجه به حوزه گردشگری از مهم ترین برنامه های این اداره برای سال 99 است.

3 مرداد 1399

صادرات 427میلیون دلاری صنایع دستی در 11ماهه سال 98

معاون صنایع دستی کشور از صادرات 427 میلیون دلاری صنایع دستی در 11 ماهه سال 98 به صورت رسمی و چمدانی اطلاع داد و گفت: 237 میلیون دلار صادرات رسمی صنایع دستی در 11 ماهه سال 98 است که در مجموع 88 هزار و 239 تن بوده است.

14 تیر 1399

بافت های تاریخی شاهد زنده ای از ارزش ها و سنت های دیرین

بافت های تاریخی شهرها به عنوان میراثی گران بها و ثروتی ارزشمند بوده و دارای پیوندی عمیق با اصالت های تاریخی و فرهنگی شهر و نمایانگر کمال و هنر برجسته مقطعی خاص از تطور زمان است.

9 تیر 1399

بازسازی بنای سنگی زرد در شهرستان مانه و سملقان

معاون میراثفرهنگی خراسان شمالی از شروع بازسازی بنای سنگی زرد در شهرستان مانه و سملقان اطلاع داد.

6 تیر 1399

هیچ گونه خدشه ای به محوطه جوبجی وارد نشده است

به دنبال انتشار گزارش جوبجی این بار با لودرهای میراث فرهنگی زخمی شد! معاون میراث فرهنگی استان خوزستان با هدف شفاف سازی افکار عمومی توضیحاتی ارائه کرد.

21 اردیبهشت 1399

85 درصد دکوراسیون موزه شهدای اردبیل آماده است

خبرنگاران: سرپرست معاونت پژوهش و ارتباطات فرهنگی اداره کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان اردبیل گفت: هم اکنون 85 درصد چینش داخلی ساختمان موزه شهدای اردبیل اجرا شده و به احتمال زیاد 15 درصد به جامانده نیز تا سرانجام امسال تمام گردد.

6 اردیبهشت 1399

رشد 7 درصدی بازدید از اماکن تاریخی فارس

به گزارش خبرنگاران، مصیب امیری عصر یکشنبه در جریان همایش روز جهانی جهانگردی در شیراز اعلام کرد: طی شش ماهه ابتدای سال، آمار بازدید کنندگان از اماکن تاریخی استان فارس چهار میلیون و 300 هزار نفر اعلام شد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد هفت درصدی داشته...

15 فروردین 1399

چهاردهمین اثر ناملموس یزد در فهرست ملی به ثبت رسید

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی، امورفرهنگی و اجتماعی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد محمدرضا دهقان مهرجردی در این خصوص گفت: تا به امروز سیزده اثر از صنایع دستی یزد در فهرست آثار ناملموس ثبت ملی شده و کمیته تخصصی ثبت میراث...

15 فروردین 1399

صنایع دستی نخل سوغات بافق

مسافران نوروزی به هر شهری که سفر می نمایند به دنبال سوغات مخصوص آن شهر هستند صنایع دستی نخل مهم ترین سوغات و صنایع دستی بافق هستند.

15 فروردین 1399

یزد جزو استان های صدرنشین در بوم گردی های کشور

خبرنگاران/یزد معاون سرمایه گذاری و برنامه ریزی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد با تأکید بر این که ایجاد اقامتگاه های بوم گردی عینی ترین راه حل توسعه گردشگری روستایی و جذب مسافر در فضاهای بومی و طبیعی است، گفت: استان یزد با 49 اقامت...

14 فروردین 1399

نمایش سه قبضه سلاح تاریخی در کاخ موزه مشروطه

خبرنگاران/چهارمحال و بختیاری معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری چهارمحال و بختیاری گفت: سه قبضه سلاح تاریخی در کاخ موزه مشروطه سردار اسعد بختیاری جونقان در چهارمحال وبختیاری به نمایش گذاشته شد.

14 فروردین 1399

تکذیب خبر سرقت دروازه مدرسه عالی شهید مطهری

مدیر روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران اخبار منتشره مبنی بر سرقت دروازه مدرسه عالی شهید مطهری را تکذیب کرد. به گفته وی چندی پیش قطعاتی از اشیای زینتی و برنجی درب این مدرسه به سرقت رفته بود که سارقان دستگیر شدند.

8 فروردین 1399

تأکید دستگاه های متولی بر توقف عملیات اجرایی تأسیسات پرورش میگو در ژئوپارک قشم

معاون میراث فرهنگی کشور گفت: توقف عملیات اجرایی تأسیسات پرورش میگو در ژئوپارک قشم مورد تأکید تمام دستگاه های متولی نهاده شد.

7 فروردین 1399

برگزاری مسابقه مجازی نوروزخانه با هدف معرفی آیین های خراسان شمالی

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان شمالی از برگزاری مسابقه مجازی و خانوادگی با عنوان نوروزخانه باهدف حفظ و معرفی آیین و سنن استان در ایام نوروز اطلاع داد.

6 فروردین 1399

برگزاری کارگاه آموزشی خط کوفی بنایی در موزه رضا عباسی

کارگاه آموزشی خط کوفی بنایی با همکاری موسسه کتاب آرایی ایرانی و موزه رضا عباسی، یکم اسفندماه 98 در موزه رضا عباسی برگزار می شود.

3 فروردین 1399

14 کمپ کویری در کشور اجرا می شود

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت که طرح چهارده معصوم(ع) برای ایجاد چهارده کمپ کویری در کشور اجرایی می شود.

10 اسفند 1398

یک میلیون چراغ سبز توسط یک میلیون گردشگر روشن می گردد

علیرضا نخستین، ایده پرداز کمپین یک میلیون چراغ سبز و منتخب جشنواره مشارکت ملی گردشگری در بخش ایده های نو در تبادل نظر با خبرنگاران اعلام کرد: با توجه به سابقه 8 ساله کاری و بحث و تبادل نظر با گردشگران خارجی، همیشه بحث ایران هراسی و نگرانی از سفر کردن به...

2 اسفند 1398
تعداد: (22)